Bodrum Deniz Müzesi 5. Çocuk Resim Yarışması Teması Belli Oldu

featured

BODRUM HABER – Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. bünyesinde faaliyetlerine devam eden Bodrum Deniz Müzesi, 2023 Güz-2024 Bahar Programları arasında yer alan Bodrum Deniz Müzesi 5. Çocuk Resim Yarışması şartnamesini ve ödülleri açıkladı.

Bodrum denizcilik tarihine ışık tutan 3 ana koleksiyonun bulunduğu, müzeyi etkin bir öğrenme alanı olarak görerek hafta sonu atölyeleri, projeler ve müze gezileri ile her yaştan bireyi destekleyen Bodrum Deniz Müzesi, 2024 yılında denizleri korumanın önemini vurguluyor. “Oksijen Kaynağımız Deniz” ana temasıyla duyurulan yarışmada, denizi korumanın önemini vurguluyor. Bu yıl öğrenciler, soluduğumuz havanın %70’inin denizlerdeki canlılar tarafından üretildiği gerçeğini öğrenerek, hangi deniz canlılarının dünyadaki oksijenin üretimine katkıda bulunduğunu araştıracak ve resimlerine aktaracak.

Bodrum Yarımadası genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilerin başvurabileceği yarışma toplam üç kategoriden oluşuyor. Son katılım tarihi 12 Mayıs 2024 Pazar günü saat 17.30’a kadar olan yarışmanın seçici kurulunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Musa Köksal, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Öğretim Üyesi Doç. Barış Yılmaz ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Salih Akman ile Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu yer alıyor. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmanın “Başarı Ödülleri” ise şu şekilde:

  1. BAŞARI ÖDÜLLERİ: KATEGORİ (İLKOKUL)

Birinci Başarı Ödülü: Bisiklet

İkinci Başarı Ödülü: Sualtı Fotoğraf Makinesi

Üçüncü Başarı Ödülü: 2000 TL Hediye Çeki

İlkokul Teşvik Ödülü: Meraklı Minik + Bilim Çocuk + Bilim ve Teknik Dergilerine 1(bir) Yıllık Abonelik

İlkokul Teşvik Ödülü: Meraklı Minik + Bilim Çocuk + Bilim ve Teknik Dergilerine 1 (bir) Yıllık Abonelik

İlkokul Teşvik Ödülü: Meraklı Minik + Bilim Çocuk + Bilim ve Teknik Dergilerine 1 (bir) Yıllık Abonelik

Bisiklet, Bodrum Ticaret Odası tarafından; Sualtı Fotoğraf Makinesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi tarafından; 2000 TL hediye çeki, allkaria.com tarafından; 3 adet verilecek olan Meraklı Minik + Bilim Çocuk + Bilim ve Teknik dergilerine 1 (bir) yıllık abonelik, Mavi Ege Denizi Rotary Kulübü tarafından veriliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bodrum Deniz Müzesi 5. Çocuk Resim Yarışması Teması Belli Oldu
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bodrum Sıcak Haber - Bodrum Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme bonusu veren siteler