Bayram Tatilinde Bodrum Nüfusu 1 Milyonu Bulacak

BAYRAM TATİLİNDE BODRUM NÜFUSU 1 MİLYONU BULACAK, ERKEN REZERVASYON YAPTIRMAYAN KAPIDA KALIR

BODRUM HABER – 9 günlük bayramı ve yaz tatilinin Kurban Bayramı’na denk gelmesiyle birlikte Bodrum nüfusu 1 milyona ulaşacak. Bayram tatilini Bodrum’da geçirmek isteyenlerin, erken rezervasyon yaptırmazlarsa otel bulamayacağı öğrenildi. Otellerin rezervasyonlarının ise yüzde 90 doluluk oranına ulaştı.

Yerli ve yabancı turistlerin en gözde turizm destinasyonu olan Bodrum, Kurban Bayramı’nda yoğun bir 9 gün geçirecek. Bayram tatili Bodrum’da geçirmek isteyenlerin erken rezervasyon yaptırmadığı taktirde otel bulamayacakları öğrenildi. Özellikle yerli turistlerin birinci sırada tercih ettiği Bodrum bayramda nüfusun 1 milyonu aşacağı ön görülüyor. Bodrum Kaymakamlığı ilçede huzur ve güveni sağlamak için Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne takviye polis ekleneceği öğrenildi. Bodrum Belediyesi ise çevrede oluşacak atıkların 24 saat esaslı temizlik için çift vardiya sistemine geçeceği belirtildi. Bodrum’da bayram tatili boyunca güvenlik seviyesi de en üst düzeye çıkarılacak.

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz rezervasyon yapmadan gelenlerin kapıda kalma ihtimali olduğunu ifade ederek “Şu anda otellerde bayram rezervasyonu yüzde 85’e ulaştı. Bayram tatilini Bodrum’da geçirmek isteyenler rezervasyon yaptırsın. Şu anda rezervasyon yaptırmaya elverişlidir oteller. Lütfen TÜRSAP onaylı doğru acentelerle rezervasyon yaptırın. Kurban bayramı boyunca Bodrum yine bayağı bir hareketli olacak. Bayram tatilini Bodrum’da geçirmek isteyenler son güne işlerini bırakmasınlar çünkü uçaklarda dolu olacak, karayolu yoğunluğu da çok fazla olacak bu yüzden erken rezervasyon önemli” dedi.

Exit mobile version