1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Bodrum’da Siyaset Isındı

Bodrum’da Siyaset Isındı

featured

BODRUM SICAK HABER – Geçtiğimiz gün Yerel bir haber sitesinde Başkan Aras; Mayıs Belediye Meclis toplantısında kendisine borçlanma yetkisinin verilmesini öngören madde oylandığı sırada MHP’li meclis üyesi Bahattin Kul’un sözleri üzerine bir konuşma yapmış ve dikkat çekici ifadeler kullanmıştı. Bodrum Belediyesi olarak kamu bankalarından kredi alamadıklarını ve kamu imkanlarından faydalanamadıklarını ifade eden Aras, “Biz Yunan belediyesi miyiz?” diyerek toplantıda sitem etmişti. Başkan Aras’ın yapmış olduğu bu siteme Ak Parti İlçe Başkanından bir açıklama geldi.  Yapılan açıklamanın ardından CHP İlçe Başkanı Halil Karahan’da, Osman Gökmen’in yazdıklarına karşılık yazılı açıklamada bulundu.

Osman Gökmen Sosyal Medya Hesabından yaptığı paylaşımda “Bodrum adına üzülüyorum gerçekten”

Bodrum Belediye başkanı kadar iş yapmayıp da bu kadar yaygara yapabilen başka bir “seçilmiş görünümlü atanmış” yoktur…

Piyangodan belediye başkanı seçilmiş beyefendi şimdilerde poz üstüne pozlar vermekte. Pozların hepsi de “çalışıyor gibi çek panpa” kıvamında.

1- Kamu bankalarından kredi alamama yalanı: Kamu bankalarından siyasi müdahalelerle kredi almayı 2001 krizi öncesi iyi bilirdi bu işgüzarlar. 40 milyar dolar içini boşalttıkları kamu bankalarından artık kredi almak İçin tek gereken şey kredibilite. Başka bir şeye gerek yok. Kamu bankalarından kredi alamıyorsa alamama nedeni belediyenin kredibilitesindendir. Hiçbir banka geri ödenmesinden endişe etmeyeceği krediyi vermemezlik yapmaz.

2-) Projelere destek verilmediği yalanı: Daha öncede ilan ettim tekrar ilan ediyorum ve soruyorum. Bodrum belediyesinin sunulmuş olup da Bakanlıklarca REDDEDİLEN TEK BİR PROJESİ VAR İSE BUYURSUN BELİRTSİN. Ertesi sabah ilk uçakla Ankara’ya birlikte gidelim. Ama sunamazlar çünkü Ortada Bakanlıklarımıza usulüne uygun sunulmuş tek bir proje yok.

3-) Yunan belediyesi mi ?

Bu soruyu siz değil tüm Bodrumlular her gün soruyor. Ne altyapı ne üstyapı ne de belediyecilik hizmetlerinde neredeyse Yunan adalarındaki belediyelere özenecek hale gelen Bodrumlular, acaba Kalimnos Belediyesinden hizmet alsak daha mı iyi olur diye düşünecek kadar çaresiz durumda…

Özetle bırakın bu Yalan siyasetini de iş yapın, en azından iş yapmaya çalışın…

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan Osman Gökmen’in Sosyal medyadan paylaştığı açıklamaya karşılık verdi. Karahan; ”Devlet Bürokrasisi AKP İlçe Başkanlığına mı Bağlandı?

AKP İlçe Başkanı Sayın Osman Gökmen Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’a bazı sorular yöneltmiş ve belediye başkanımızın seçilmesiyle ilgili olarak haddini aşan ifadeler kullanmıştır.

Sizin hakaretiniz Bodrum halkınadır

Sayın Osman Gökmen siz hiç hayatınızda seçime girdiniz mi? Hiç yarıştınız mı? Bu millet 2017 yılında AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınan istifa ederken salya sümük ağlayan seçilmiş belediye başkanlarını sizin döneminizde gördü. Sayın Ahmet Aras CHP örgütünün aday gösterdiği ve Bodrum halkının seçilmiş belediye başkanıdır. Sizin hakaretiniz Bodrum halkınadır. Bodrum halkı günü geldiğinde sizlere her zaman olduğu gibi sandıklarda cevap verecektir.

Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’a Bakanlıklara proje ilettiniz mi? diye sormuşsunuz. Siz hangi sıfatla soruyorsunuz? Bakanlıklar devlet bürokrasisi AKP İlçe Başkanlığınamı bağlandı.

7 Yılda 3 Km’lik Yalıkavak Yolunu Bitiremeyen Beceriksiz Bir İktidar

20 yıllık iktidarınız döneminde Bodrum’a ne yaptınız? Yapımı devam eden Devlet Hastanesi inşaatı diyeceksiniz. Sizde biliyorsunuz ki 2019 yılı Ocak ayında bitirilmesi gereken Devlet Hastanesi şu an Bodrum nüfusuna hizmet vermekte yetersiz kalır. Hastaneye giriş yapacak olan Konacık istikametindeki yol çalışmasında istikamet dahil Bodrum Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Hastanede çalışacak olan doktorlarımız idari personellerimiz ve sağlık çalışanlarımız nerede kalacak.

Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’a proje sormuşsunuz. Siz 7 yılda 3 Km’lik Yalıkavak yolunu bitiremeyen beceriksiz bir iktidarın ilçe başkanı olarak ne projesinden bahsediyorsunuz.

Bodrumumuzda eğitim kurumlarımızın fiziki koşulları ortadadır. Kaymakamlık hizmet binası geçmişte oturulmaz raporu vardı ve güçlendirmeler ile hizmet vermektedir. Tapu ve Nüfus Müdürlükleri şahıs kiracısı olarak hizmet vermektedir.

Ülke gayri safi milli hasılasına % 4 katkı koyan Bodrum’a hükümetinizin layık gördüğü durum budur.

Sorunlar Yıllardır Önümüzde Duruyor

20 yıllık iktidar döneminizde hizmet etmediğiniz Bodrumumuzun güzelim hazine arazilerini 5’li müteahhitte para yetiştirmek için haraç mezat satmaktan hiç utanmadınız.

Eğitim, sağlık, güvenlik gibi hizmetler merkezi hükümetin görevleridir. Bu hizmetlerin yürütüleceği binaları yapmak bu hizmetleri üreten kamu görevlilerinin barınma ihtiyacının karşılanmasına devlet yardımcı olur. Özellikle Bodrum’da hızlı ve kesin çözümler bulunamazsa sorun her geçen gün daha da büyüyecektir.

Sorunlar yıllardır önümüzde duruyor. Atılmış bir adım, üretilmiş hizmet, çözülmüş bir soruna 20 yıllık iktidarınızda rastlayamadık. Bodrum halkı sizden umudunu kestiğini her seçimde desteğini çekerek göstermiştir.

Düşen oylarınızı Sosyal Medya üzerinden zahiri gündemlerle toparlayamazsınız. Sandıklarda görüşürüz Sayın Gökmen.

Gidiyor Gitmekte olan, Geliyor Gelmekte olan

4
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bodrum’da Siyaset Isındı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bodrum Sıcak Haber - Bodrum Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!