1. Haberler
  2. Genel Haberler
  3. Bodrum’da Özel İzinle İnşaatlar Devam Ediyor

Bodrum’da Özel İzinle İnşaatlar Devam Ediyor

featured

BODRUM HABER – 15 Mayıs itibariyle başlayan inşaat yasakları Bodrum genelinde bazı firmalara verilen özel izinlerle uzatılıyor. Valilik tarafından şimdiye kadar çok sayıda projeye 15 Haziran’a kadar inşaat faaliyetine devam izni verildiği öğrenildi.

Muğla genelinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın genelgesiyle uygulanan ve ağır iş makineleriyle yürütülen inşaat çalışmalarının yapılmamasına yönelik yasak 15 Mayıs’ta başladı. Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yatırım ve İşletmeler Şube Müdürlüğü’nün yazısı gereği, inşaatlarda gürültü, çirkin görünüm, çevreyi kirletme gibi olumsuz etkisi olan ağır nakliyat, hafriyat ve harçlı inşaat faaliyetleri yasaklandı.

Bu doğrultuda çalışmalarına başlayan Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri, tespitler sonucu uygunsuz çalışma yapan ve inşaat genelgesine uymayan 293 firmaya işlem yaparken, Kabahatler Kanununa istinaden para cezası uyguladı.

Muğla Valiliği tarafından Gündoğan, Gümüşlük, Mumcular, Torba, Çiftlik ve Geriş Mahallesi’ndeki bazı şantiyelerde firmaların yaptığı süre uzatım talebi başvuruları incelenerek, 15 Haziran tarihinde kadar özel izinli süre uzatımı verildiği öğrenildi.

Bodrum Turizm Danışma Bürosu tarafından düzenlenip Vali Yardımcısı imzasıyla verilen izinde “Yapılması düşünülen inşaat faaliyetinin sadece can ve mal güvenliği için tehlike arz eden kısımların güvenlik nedeniyle tamamlanması, ses, görüntü ve çevre kirliliği oluşmaması için azami dikkat gösterilmesi, çalışmanın saat 09.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında yapılması, pazar günü çalışma yapılmaması, herhangi bir şikayete mahal verilmemesi, ağır kamyon veya beton mikserlerinin turizm alanından geçirilmemesi, şikayet olması halinde faaliyetin derhal durdurulacağının bilinmesi ve 15 Haziran 2023 tarihine kadar tamamlanması şartları ile uygun görülmektedir.” ibaresi yer alıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
2
vir_sl_
Virüslü
Bodrum’da Özel İzinle İnşaatlar Devam Ediyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Bodrum Sıcak Haber - Bodrum Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!